صفاسیتی کلاب|برترین سایت تفریحی

آخرين ارسال هاي انجمن سايت

  • نويسنده :
  • بازديد : 438 مشاهده
تصویر مرتبط

خانم ها قبل از بارداری حتما این مطلب را بخوانید و بدانید که برای بدنیا آوردن کودکی سالم تیر ماه مناسب نیست .بارداری

بارداری

پس از بررسی بیش از 270 هزار بارداری، دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که بهترین زمان برای باروری کودکی سالم در آذرماه است.

بارداری

زمان مناسب برای باروری کودکی سالم


کودکانی که نطفه آنها در ماه های تابستان بسته شده از سلامت کمتری برخوردارند. در پی کشف این حقیقت، دانشمندان پیشنهاد می کنند زنانی که قصد بارداری دارند، از «تیرماه سمی» بپرهیزید. محققان دانشگاه ایندیانا با مطالعه بیش از 270 هزار بارداری بین سال های 2004 تا 2009 متوجه تفاوت های چشمگیر در میزان سلامت کودکانی شدند که در ایام مختلف سال به دنیا آمده اند.

بیشترین شانس آبستن شدن برای تولد کودکی سالم آذرماه است؛ از هر 200 بارداری در ماه های مختلف سال، نسبت نوزادان سالمی که در ماه آذر نطفه شان بسته شده سه برابر نوزادانی بوده که ماه های تابستان نطفه شان بسته شده است.

بارداری

تولد کودک در بهترین زمان

بارداری در فصل های مختلف و میزان سلامتی کودک

دانشمندان معتقدند میزان بالای آفت کش های به کاررفته در محصولات کشاورزی و سطوح متفاوت نور و ویتامین D می تواند عامل این تفاوت ها باشد. به علاوه به نظر می رسد که نسبت بقای موفق تابعی از الگوهای باستانی تکاملی باشد به این صورت که تولد کودکان در زمان های مناسب، مثلا فصل برداشت محصول، تقویت شده است. نزولی چشمگیر در میزان سلامت کودکان متولد دی ماه- زمان اوج بیماری های زمستانی بزرگسالان- نیز مشاهده شده است.

دکتر پاول وینچستر در دانشگاه ایندیانا معتقد است:«عوامل فصلی و بسیار مخربی در فرایند بارداری کشف شده است. ما تفاوت های معناداری در فرایند تولید مثل در فصل های مختلف مشاهده کرده ایم. تیر، ماهی سمی است. اثر تیرماه در همان مراحل مقدماتی قابل مشاهده است. مادران سفیدپوست کمترین احتمال نجات از اثر تیرماه را دارند و عموما دوره بارداری کوتاه تری سپری می کنند و فرزندانی نارس به دنیا می آورند. به گمان نمی کنم این امر تصادفی و و فارغ از یک علت بیولوژیک باشد. سطح ویتامین D و آفت کش ها می توانند عوامل مرتبط باشند.

بارداری

بارداری برای داشتن کودکی سالم 

 اگر می خواهید درگیر نقایص زایمانی و تولد کودک نارس نشوید، پرهیز از اثرات تیرماه را جدی بگیرید. مطالعات دیگر نشان داده بروز ضایعه نخاعی اسپینابیفیدا (ستون فقرات شکاف دار) و سندرم مرگ ناگهانی نوزادان در کودکانی که نطفه آنها در تیرماه بسته شده در بالاترین حد خود است. این امر برای کلینیک های درمان ناباروری که تمایل دارند در همه ایام سال دایر باشند، یافته جالبی است.»

مطالعات منتشر شده در دانشگاه کیمبریج نشان داد کودکانی که در ماه های تابستانی به دنیا آمده اند احتمالا قوی تر و بلندقامت ترند. مادرانی که بارداری آنها در طول ماه های بهاری و تابستانی بوده است درصد بالاتری از ویتامین D موجود در نور خورشید را برای افزایش سلامتی در طول سه ماهه دوم و سوم دریافت می کنند و آن را از همان ابتدا به نسل بعد منتقل می کنند. ویتامین D علاوه بر اینکه برای حفظ سلامت استخوان ها ضروری است، در جلوگیری از سرطان، دیابت نوع 1 و ام اس نیز موثر است.

مطالعات اخیر همچنین نشان داده است که در حدود یک چهارم ژن ها تابع فصل ها هستند و بنابراین زمان شروع بارداری تاثیر جدی بر سلامت فرد در آینده خواهدداشت.

زمان شروع بارداری موثر در سلامت کودک

شواهد روزافزون نشان می دهد زمان شروع بارداری بر سلامت کودکان اثر زیادی دارد:«نظریه های مختلفی وجود دارد. تولید مثل زنان می تواند نسبت به ساعات تابش خورشید حساس باشد. مثال های زیادی در طبیعت وجود دارد که با مدل داروین مبتنی بر نسبت زمان تولد کودکان و بهترین زمان بقا- مثلا زمانی غیر از اواسط زمستان- تطابق دارد. میزان آلودگی هوا نیز در ایام مختلف سال متفاوت است، که این امر می تواند بر کیفیت هوای آزمایشگاه های IVF و نتایج فرایند نیز اثر بگذارد.»

مطالعات قدیمی تر نشان داده بود که احتمال بروز ام اس در افراد متولد آبان که سه ماهه دوم و سوم آنها بیشتر در ماه های فصل بهار و تابستان گذشته است. بسیار کمتر از متولدان اردیبهشت است که این دوران را بیشتر در ماه های سرد سال گذرانده اند. این یافته نیز به نوبه خود با اثر ویتامین D مرتبط است. مطالعات نشان می دهد بچه ها در بهار و تابستان رشد بیشتر و در پاییز و زمستان رشد کمتری دارند. به نظر دکتر وینچستر، مواد شیمیایی محیطی به بحران های چشمگیر باروری در غرب منجر می شود، بحرانی که می تواند عظیم تر از گرم شدن زمین باشد.

 

 

 

 

 

 

 

کدام ماه های سال برای بارداری بهترند؟ - نمناک


namnak.com/ماه-مناسب-بارداری.p32702
رتبه: ۴ - ‏۶۴ رأی
بارداری در چه فصلی مناسب تر است؟ خانم ها قبل از بارداری حتما این مطلب را بخوانید و بدانید که برای بدنیا آوردن کودکی سالم تیر ماه مناسب نیست . پس از بررسی بیش ...

بهترین فصل برای بچه دار شدن - نمناک


namnak.com/بهترین-فصل-بچه-دار-شدن.p38966

 

رتبه: ۲٫۸ - ‏۲۰ رأی
... و چه فصلی برای بچه دار شدن بهتر است و کدام ماه های سال برای بارداری بهترند و آیا ... فاصله نیمه فروردین تا نیمه خرداد شروع می شود، کم هوش تر از بچه های دیگر هستند ...

برای پسردار شدن، چه فصلی اقدام کنیم؟ - نی نی بان


niniban.com/fa/news/119039/برای-پسردار-شدن-چه-فصلی-اقدام-کنیم

 

۱۲ تیر ۱۳۹۷ - برای پسردار شدن، چه فصلی اقدام کنیم؟ خون در فصل ... بارداری دختر، سخت است یا پسر؟ میخوام پسر دار ... روش مناسب پسر دار شدن، رژیم طب سنتی.

چه فصلی برای زایمان مناسبتر است؟ - نی نی بان


niniban.com/fa/news/74527/چه-فصلی-برای-زایمان-مناسبتر-است

 

۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - چه فصلی برای زایمان مناسبتر است؟ ... افرادی که در شش ماه اول سال متولد می‌شوند تا حدودی تنبل و کم‌تحرک ... تغذیه مناسب در بارداری، چه نقشی دارد؟

بهترین فصل برای باردار شدن کدام است؟ - مجله ونوس - دانشنامه ...


https://mag.farzand.net/article/9027/بهترین-فصل-برای-باردار-شدن-کدام-است؟/

 

۱۰ دی ۱۳۹۵ - این که ماه یا سال تولد بتواند تاثیری کاملا تعیین کننده روی زندگی ما داشته ... مادر و ماه‌های اول تولد در فصلی خاص، یا ارتباط آن با قوانین موجود است.

احتمال باروری دراین فصل از سال بیشتر است! - پرشین وی


https://persianv.com/hamsar/احتمال-باروری-دراین-فصل-از-سال-بیشتر-اس.html

 

۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ... بیشتر است! مادران کم سن و سال بچه های شان را بیشتر در زمستان به دنیا می آورند، برعکس مادران مسن تر بچه های شان در تابستان به دنیا می آیند. ... همراه است.متخصصان توصیه می کنند زنان باردار در فصل بهار به نکاتی که مربوط به سلامت آنان می شود، حساسیت بیشتری نشان ... وزن مناسب به دنیا می آورند. دکتر سلام.

بهترین فصل برای باردار شدن کدام است؟ - بیتوته


www.beytoote.com/wedlock/bardari/season3-get-pregnant.html

 

بهترین فصل برای باردار شدن کدام است فصل باردار شدن ,دوران بارداری,مراقبت های ... تا 50، 60 سال زندگی می‌كنند و میزان سقط جنین پیش از تولد آنها نیز كم شده است.

برای پسردار شدن چه فصلی اقدام کنم؟ - سلامت بانوان اوما


https://ooma.org/post/71117/برای-پسردار-شدن-چه-فصلی-اقدام-کنم/

 

۲۱ تیر ۱۳۹۷ - ... به اسپرم همسر شما دارد. اما زمان های خاصی در سال وجود دارد که احتمال بارداری پسر بیشتر است. ... فصل مناسب نزدیکی برای پسردار شدن. اگر به نمودار ...

فصل بهار براي بچه‌دار شدن خوب است؟


www.bartarinha.ir/fa/news/192193/فصل-بهار-براي-بچه‌دار-شدن-خوب-است

 

۱۸ فروردین ۱۳۹۴ - مي‌گويند پاييز فصل عاشق شدن است و تابستان فصل آرامش و استراحت اما بهار چه فصلي است؟ ... دادند و دريافتند شايد باردار شدن در اوايل بهار به فرزند آينده‌تان خيري نرساند ... به نوشته ديلي‌ميل، فصلي كه آدم‌ها در آن متولد مي‌شوند مي‌تواند تاثيرات زيادي .... احتمال سكته مغزي در فصل بهار بيشتر از ديگر زمان‌هاي سال است.

فصل مناسب بارداری - الو دكتر


https://www.alodoctor.com › زنان

 

فصل مناسب برای باردار شدن. ... چه ماهی از سال برای بارداری مناسب است ... احتمال مسمومیت بارداری و فشارخون بالا در تابستان کمتر است اما در مقابل به دلیل گرمی هوا و ...

بارداری در چه فصلی مناسب است؟ - ابر سلامت


https://abresalamat.ir/posts/view/1589

 

۲۲ شهریور ۱۳۹۵ - بارداری در چه فصلی مناسب است؟ ... بیشتر ممکن است بچه هایی با مشکلات سلامتی و رشد داشته باشند و بیشتر احتمال دارد در نیمه اول سال باردار شوند!

بارداری در چه فصلی از سال مناسب تر است؟ - صفاسیتی کلاب


www.safacityclub.ir/post/503/بارداری-در-چه-فصلی-از-سال-مناسب-تر-است.html

 

۶ روز پیش - با دلیل بگیم,فصل مناسب برای اقدام به بارداری چه فصلی است؟,برای پسردار شدن، چه فصلی اقدام کنیم؟,احتمال باروری دراین فصل از سال بیشتر ...

بهترین زمان بارداری چه سن، فصل و روز از چرخه قاعدگی است؟ | ...


https://setare.com/fa/.../بهترین-زمان-بارداری-چه-سن-فصل-و-روز-از-چرخه-قاعدگی-است
بهترین زمان بارداری در چه سنی، چه فصلی و چه روزی از چرخه قاعدگی است .... زنان در ۲۰ سالگی ۱۲ تا ۱۵ درصد است در حالیکه در میان زنان بالای ۴۰ سال ۲۵ درصد است. ... خوردن دارو بدون نظارت پزشک; نداشتن رژیم غذایی مناسب; نداشتن تناسب اندام .... و در صورت لزوم شخصی بایستی حتما از منابع تخصصی تر مانند پزشکان متخصص, وکلا, و .

بهتر است در کدام ماه بچه دار شوید! - آفتاب


aftabnews.ir/fa/news/380525/بهتر-است-در-کدام-ماه-بچه-دار-شوید
۲۰ تیر ۱۳۹۵ - چه فصلی برای بچه دار شدن بهتر است؟ ... محققان سطح پایین ویتامین D بدن مادران باردار در اواخر بارداریشان را دلیل این اتفاق می‌دانند. ... چراکه از نظر پژوهشگران احتمال سکته مغزی در فصل بهار بیشتر از دیگر زمان‌های سال است.
وارد نشده: تر

بهترین ماه قمری برای اقدام به بارداری و بچه دار شدن


https://www.2life.ir/تاریخ-قمری/بهترین-ماه-قمری-برای-بارداری-و-بچه-دار-شدن
۱۱ آذر ۱۳۹۵ - بهترین ماه قمری برای باردار شدن و اقدام به بچه دار شدن کدام است.

تمام کارهایی که برای پسردار شدن باید انجام داد صفحه 2 | ...


https://www.ninisite.com/.../topic/.../تمام-کارهایی-که-برای-پسردار-شدن-باید-انجام-داد?...
۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - سال دوم (1 تا 2 سالگی) .... تخمک گذاری به معنای آزاد شدن تخمک از تخمدان است که به طور معمول یک ... خط ظاهر شود( هرچند خط پایین تست کمرنگ باشد)شانس بارداری زیاد است و ... 24-36 ساعت آینده انجام می شودو این مناسب ترین زمان برای نزدیکی است. ..... حضرت علی (ع) میفرمایند:عمل جماع در ساعتهای اول شب در هر فصلی که ...

بارداری در کدام فصل سال بهتر است؟-پرشین پرشیا


www.persianpersia.com/health/hdetails.php?articleid=7532&parentid=69&catid...
بارداری در فصل بهار با مشکلاتی مانند خشکی پوست و آفتاب سوختگی همراه است. متخصصان توصیه می ... صبح زود و عصر برای انجام کارها مناسب تر است. ▫ در صورت ...

خفاش - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد


https://fa.wikipedia.org/wiki/خفاش
بال‌های خفاش با بال‌های پرندگان متفاوت است و به گونه دیگری ساخته شده، اما در عوض پوست .... همچنین در گذشته پاهای پشتی آن کشیده تر و دست‌هایش کوتاه‌تر بوده‌است. ... هر گونهٔ این جانور در طول فصل‌های مختلف سال، زیستگاه‌های مناسب خود را پیدا .... خفاش‌های ماده برای زمان‌بندی دوران بارداری و هنگامهٔ زایمان به روش‌های گوناگونی روی می‌آورند.
[PDF]

سه زایش در دو سال - تالار ترویج دانش و فنون کشاورزی


www.agrilib.ir/book_1925.pdf
5 زمان مناسب تشخیص آبستنی و اهمیت آن در حذف به موقع دام های .... قســمت بــاال و رو بــه جلــوی مثانــه اســت و البتــه در مراحــل پیشــرفته تر ... در هــر ســال وجــود دارد، ولــی به دلیــل فصلــی بــودن تولیدمثــل در گوســفند و بــز کــه در.

در چه فصلی سفر به آنتالیا مناسب است؟ +تصاویر - نیک ...


https://www.niksalehi.com/.../در-چه-فصلی-سفر-به-آنتالیا-مناسب-است؟-تص.html
رتبه: ۴ - ‏۱ رأی
۱۳ بهمن ۱۳۹۴ - شهر آنتالیا ترکیه شهری ست که برای همه میهمان هایش یک سوغات و تفریحی دارد بستگی دارد که شما کدام را انتخاب کنید. آنتالیا شهری برای همه ...

دختر می خواهید یا پسر؟/ تمام توصیه ها برای تعیین جنسیت ...


https://fararu.com/.../دختر-می-خواهید-یا-پسر-تمام-توصیه-ها-برای-تعیین-جنسیت-ف...
۹ شهریور ۱۳۹۱ - تنها با طی کردن سه مرحله در سه ماه قبل از بارداری می توانید صاحب آن چیزی شوید که می خواهید. بیش تر از 10 سال است که این روش در کانادا، امریکا و ...

- بچه های کدام فصل بهتر از بقیه هستند؟! - روزنه آنلاین


rozanehonline.com/fa/طالع-بيني.../بچه-های-کدام-فصل-بهتر-از-بقیه-هستند؟.html
۱۸ شهریور ۱۳۹۱ - محققان زیادی از کشورهای مختلف در طول سال ها با بررسی ماه های تولد و ... این ارتباط بیشتر ناشی از گذران دوران بارداری مادر و ماه های اول تولد در فصلی خاص، یا ... از طرف دیگر ممکن است بزرگ تر بودن این بچه ها موجب افت درسی آن ها به ...

چه مدت بعد از نزدیکی باردار می شویم؟ - سیمرغ


https://seemorgh.com › سلامت › سلامت خانواده › سلامت زنان
۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - اگر پس از یکسال موفق به بارداری نشدید بهتر است با متخصص ... ۸۵ درصد از زوج ها در دور دوازدهم باردار می شوند (حدود یک سال) ... در اینجا چند مرحله که کمک می کند تا سریع تر بچه دار شوید را برایتان ذکر کرده ... تحقیق کنید بدن شما به چه نوع مواد غذایی برای باردار شدن نیاز دارد و رژیم غذایی مناسب و سالم داشته باشید.

مناسب ترین زمان برای بارداری - مجله پزشکی دکتر سلام


https://www.hidoctor.ir/13682_مناسب-ترین-زمان-برای-بارداری.html/
۳ بهمن ۱۳۹۲ - داشتن یک دوره بارداری خوب و کم ریسک ، به عوامل مختلفی بستگی دارد ، یکی از مهم ترین این عوامل زمان مناسب برای اقدام برای بارداری است.

کدام کرم ضد آفتاب برای بارداری مناسب تر است؟ | سرسره


https://sorsore.com › بارداری › سلامت بارداری
یعنی در ماه‌های گرم سال بین ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر نباید در معرض آفتاب قرار گرفت یا حداقل در ... چه نوع کرم ضد آفتاب هایی برای دوران بارداری مناسب‌ تر است؟
وارد نشده: فصلی

دوران بارداری و زایمان - اطلس دام پارسیان


woofwoof.ir/ArticleDetails.aspx?ArticleId=144
در بعضی موارد ممکن است زودتر (6 ماهگی) یا دیر تر (18 ماهگی) رخ دهد. ... ها (Basenji) ، سگهای وحشی ، گرگها و روباه ها ، که فقط یکبار در سال جفتگیری می کنند. ... در مدت بارداری سگ ماده ، شما باید به مقدار زیاد غذای مناسب به او بدهید ، مولتی ویتامین و ...

بهترین وقت خداحافظی با شیر مادر - آفتاب


www.aftabir.com › مقالات › بهداشت و درمان › توصیه های پزشکی
۱۷ خرداد ۱۳۹۱ - «و مادران [باید] فرزندان خود را دو سال تمام شیر دهند. ... و از شیر باز گرفتنش در دو سال است...» ... که با در نظر گرفتن ۹ماه بارداری زمان شیردهی در این آیه ۲۱ماه بیان شده است. ... بهترین زمان از شیر گرفتن کودک پایان ۳ سالگی است.

در چه زمانی، در چه فصلی، به کدام کشور آسیایی سفر کنیم ...


https://www.findatour.co/blog/چه-زمانی-چه-فصلی-کدام-کشور-آسیایی
رتبه: ۴ - ‏۷٬۱۸۰ رأی
۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - کدام کشور آسیایی برای سفر خانوادگی مناسب است؟ترکیه، ... بر خلاف آب و هوای متغیر تایلند، کشور مالزی در تمام سال آب و هوای یکنواختی دارد.

«جابجایی ماه‌های قمری، یک اشتباه تاریخی» - تابناک یزد


www.tabnakyazd.ir/fa/news/60247/جابجایی-ماه‌های-قمری-یک-اشتباه-تاریخی
۲۲ تیر ۱۳۹۴ - بنا بر مطالعاتی که در این چند سال به صورت گسسته انجام دادم، به یک نتیجه ... و هر چند سال یک بار سال قمری 13 ماهه می‌شده و نام ماه سیزدهم هم «نسی» بوده است. ... بودند و غذا به وفور یافت می‌شده و شترها دهمین ماه بارداری خود را می‌گذراندند. ... ساده تر بگم چرا باید در تابستان ، پاییز یا زمستان نام ماه ربیع الاول می تونه باشه

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]